пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Відкрито й чесно про молодіжну раду під час Тижня Відкритого Уряду

З 19 по 23 травня 2025 року
в Україні, як і в інших країнах – учасницях міжнародного Партнерства «Відкритий Уряд», проходить Тиждень Відкритого Уряду, в якому беруть участь і органи місцевого самоврядування.

Цього року до цієї ініціативи долучається і Чорноморська громада.


22 травня 2025 року відбулася робоча нарада на тему «Реалізація молодіжної політики у громаді через механізми народовладдя» за участі представників студентського і шкільного самоврядування, громадських організацій, а також керівників закладів освіти, управління освіти Чорноморської міської ради, відділу з питань внутрішньої політики, відділу молоді та спорту, відділу культури, депутатського корпусу Чорноморської громади.

Мета заходу – підвищення ефективності молодіжної політики у громаді через інструменти демократії, набуття молоддю навичок громадської участі, підтримки зв’язків із молоддю за межами громади передусім засобами інформаційних технологій, удосконалення актів локальної демократії.

До обговорення вказаних питань долучилася співорганізатор наради – громадська організація «Одеський інститут соціальних технологій». Директор ОІСТ Андрій Крупник привітав учасників зібрання, наголосивши на актуальності залучення молодих людей до змінотворчих процесів у громаді. «Чорноморська громада має найбільшу кількість представників в обласній молодіжній раді, утвореній нещодавно при Одеській ОВА, але в самій громаді молодіжної ради все ще не створено. Через це відчувається нестача координації у роботі молодіжних просторів і центрів, за кількістю яких Чорноморська громада випереджає усі інші громади Одеської області. Але потреба у такому консультативно-дорадчому органі вкрай назріла, бо співпраця з молоддю, розуміння її потреб та інтересів – запорука сталого розвитку та майбутнього громади», – наголосив пан Андрій.

пʼятниця, 9 травня 2025 р.

Ідеї для майбутнього: Молодіжна рада Визирської громади на форумі в Одесі

26–27 квітня Одеса зібрала понад 120 активістів, експертів, представників бізнесу, влади та громадського сектору, щоб разом шукати ідеї для розвитку нашого регіону.

Молодіжна рада Визирської СТГ також була представлена на події — Анастасія Хлань, голова ради, взяла участь у роботі над проєктом «Екотерапія в місті», повідомила Діана Чайка у Facebook.

Це ідея створення інклюзивних кишенькових парків з освітнім наповненням, Wi-Fi на сонячних панелях та простором для всіх мешканців. Проєкт вже отримав підтримку та буде представлений на U-Nation у Києві.
«Подія стала місцем знайомств, менторства, панельних дискусій та живого нетворкінгу. Дякуємо організаторам за можливість бути частиною такого потужного руху!
Молодь творить зміни — і ми горді бути її голосом!», — йдеться у повідомленні.

Докладніше

четвер, 8 травня 2025 р.

Чого навчають у “Школі екологічного волонтерства”?

Екологічна освіта, громадянська наука та цікава практика — складники ініціативи, яку втілили для молоді Краснокутської громади на Харківщині. Проєкт охопив понад 30 різноманітних активностей, створив “намацальний” ефект та вийшов на новий етап. Як Школа змінює молодь і громаду, дізнавайтесь у нашому матеріалі.

Екологічна освіта, громадянська наука та цікава практика — складники ініціативи, яку втілили для молоді Краснокутської громади на Харківщині. Проєкт охопив понад 30 різноманітних активностей, створив “намацальний” ефект та вийшов на новий етап. Як Школа змінює молодь і громаду, дізнавайтесь у нашому матеріалі.
У чому проблема?
Війна завдає нищівного удару по природних екосистемах — горять ліси, забруднюються річки, ґрунти насичуються отруйними речовинами, вибухами руйнуються природні ландшафти, а біорізноманіття зазнає катастрофічних втрат. Усе це ставить перед Україною нові виклики, які потребують і потребуватимуть чимало відновлювальних заходів та довгострокового комплексного підходу.
При цьому, як показували дослідження, екологічна свідомість українців досить контроверсійна. З одного боку, людей справді турбує стан довкілля, а з другого — вони на ділі не дуже активні у збереженні природи або й взагалі завдають їй шкоди.
Яке рішення?
Формування екологічної свідомості, системна підтримка "зелених" ініціатив та розвиток екологічного руху сьогодні стають не менш важливими, ніж гуманітарна допомога та відбудова міст.
Саме тому в Краснокутській громаді, що на Харківщині, ГО Green Art Tour ініціювала та реалізувала проєкт "Школа екологічного волонтерства". Для учасників ініціативи це стало справжнім зануренням. В охорону довкілля, в екологічне волонтерство та соціальну активність, у природу та історико-культурну спадщину своєї громади. І що не менш важливо — у співпрацю. З громадськими та молодіжними організаціями, закладами освіти та органами місцевого самоврядування.
Як це працює?
Ековолонтерство — це більше, ніж звичайні суботники