вівторок, 14 січня 2025 р.

Молодь – рушійна сила місцевого розвитку: триває підготовка до створення комунікаційної Інтернет-платформи в рамках проєкту ГО ОІСТ

8 січня 2025 року набув чинності Закон України №3703 "Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування". Окрему увагу в ньому приділено розширенню участі молоді у процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Зокрема, стаття 13-5 відкриває нові можливості для Молодіжних рад, що стають важливим інструментом розвитку громад.

На створення дієвих механізмів залучення молоді до процесів прийняття рішень у Чорноморській та Южненській пілотних громадах спрямовано проєкт № G55586 "Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми народовладдя", який реалізує ГО «Одеський інститут соціальних технологій» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

11 січня 2025 року відбулась чергова робоча зустріч керівника проєкту А. С. Крупника з провідним фахівцем у сфері інтернет-комунікацій М. С. Філатовим та заступником директора ОІСТ В. І. Паньком. Ключовою темою обговорення стала підготовка до впровадження комунікаційної Інтернет-платформи в Чорноморській та Южненській міських громадах.

На цій платформі планується налагодити ефективну комунікацію Молодіжних рад як базову складову залучення молоді до розвитку громад. Ці консультативно-дорадчі органи є важливим містком між молоддю та місцевою владою. Вони забезпечують представництво інтересів молодого покоління та сприяють формуванню у молодих людей активної громадянської позиції.

М.С. Філатов, який має чималий досвід створення та організації діяльності комунікаційних систем, поділився інформацією про хід роботи над створенням платформи WIX у вказаних громадах. Ця платформа має стати ефективним засобом комунікації між Молодіжними радами, депутатами та посадовцями.


На першому етапі платформа створюється в Южненській громаді, де Молодіжна рада вже сформована. Наступним етапом платформа буде створена у Чорноморській громаді, де відбувається процес її створення.

Важливим досягненням проєкту є створення комплексу навчальних матеріалів для майбутніх адміністраторів та модераторів-консультантів платформи в обох громадах. Ці матеріали є основою для навчання фахівців, які мають забезпечити ефективне функціонування комунікаційної платформи та підтримку Молодіжних рад.

 
Реалізація проєкту не тільки відповідає вимогам чинного законодавства, але й створює передумови для формування активного та відповідального громадянського суспільства на місцях.

Слід зазначити, що вказаний проєкт передбачає й інші важливі завдання, які спрямовані на самовдосконалення молоді через розширення її участі у навчальних, профорієнтаційних та культурних заходах.

Стежте за новинами на нашому сайті, щоб дізнатися більше про результати впровадження інновацій у сфері налагодження комунікацій між молоддю і владою.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" в рамках проєкту "Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми народовладдя". Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду "Відродження".

Немає коментарів:

Дописати коментар