Крім того, тренери і тренерки застосовують методологію програми для інших цільових груп, зокрема молодих людей, які є членами і членкинями молодіжних рад, студентами і студентками, волонтерами і волонтерками та молодими активістами і активістками у Рівненській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій та Вінницькій областях. На 2025 рік вже заплановано нові навчальні програми у Сумській, Рівненській та Чернігівській областях.
Національне агентство України з питань державної служби рекомендує суб’єктам надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерам) розробляти загальні програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань молодіжної політики, заснованої на підходах участі, на основі Типової програми.
***
Нагадуємо, що Проєкт Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза III» розпочато у межах Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023–2026 роки. Третя фаза побудована на результатах та досвіді у 2020-2022 роках та розширює систематичний вплив шляхом зміцнення молодіжної політики, що заснована на підходах участі, та посилення молодіжної роботи під час війни та в післявоєнному контексті, враховуючи потреби молодих людей.
Проєкт реалізують у співпраці з Міністерством молоді та спорту України у трьох компонентах: 1) молодіжна політика, заснована на підходах участі; 2) визнання молодіжної роботи у воєнний час (зокрема молодіжна робота, інформована про травму); 3) підтримка молодіжних центрів та молодіжних організацій як платформ громадянської активності та демократичної участі.
Проєкт «Молодь за демократію в Україні: Фаза III» підкреслює важливість Стратегії молодіжного сектору Ради Європи до 2030 року та відображає Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року, Державну цільову соціальну програму «Молодь України» 2021–2025.
Проєкт заохочує зацікавлені сторони молодіжної політики в Україні впроваджувати та поширювати Рекомендації Комітету Міністрів державам-членам: про доступ молоді з неблагополучних районів до соціальних прав, CM/Rec(2015)3; про доступ молодих людей до прав, CM/Rec(2016)7; про молодіжну роботу, CM/Rec(2017)4; щодо участі ромської молоді, CM/Rec(2023)4; про захист молодіжного громадянського суспільства і молоді та підтримки їх участі в демократичних процесах, CM/Rec(2022)6.
Новини, ресурси Ради Європи у сфері молоді та відкриті оголошення для участі у заходах Проєкту можна знайти тут.
Немає коментарів:
Дописати коментар