середа, 19 лютого 2025 р.

Від мрій до дій: як молодь Красносілки будує своє успішне майбутнє

У сучасному світі, де інформація ллється рікою, як ніколи важливо вміти ефективно комунікувати, особливо, коли йдеться про молодь. Адже саме молоде покоління є рушійною силою змін, генератором свіжих ідей та креативних рішень. І саме тому підтримка молодіжних ініціатив та створення умов для їхньої реалізації є запорукою успіху всієї громади
.

Саме з цією метою нещодавно відбулася важлива зустріч між представниками Молодіжної ради Красносільської громади на чолі з їхньою головою, Христиною Єфремовою, та експертами проєкту "Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми народовладдя". Цей проєкт, який втілює в життя команда Одеського інституту соціальних технологій, має на меті допомогти громадам розбудувати ефективну молодіжну політику та створити сприятливі умови для розвитку молоді.

Перша дистанційна зустріч стала знаковою для всіх учасників, адже саме тут відбулося перше знайомство експертів Миколи Філатова та Валерія Панька з активними та талановитими представниками молодого покоління Красносілки: Христиною Єфремовою, Тимуром Чорним, Поліною Базаровою, Данилом Ілюком та Владиславом Бичковським.

субота, 15 лютого 2025 р.

Синергія заради майбутнього

13 лютого 2025 року робоча група ОІСТ, очолювана директором ГО «Одеський інститут соціальних технологій» Андрієм Крупником, відвідала НУ «Одеська політехніка», де під головуванням проректора Сергія Нестеренка пройшла зустріч з представниками студентського самоврядування.


Одеський інститут соціальних технологій (ОІСТ) активно працює над втіленням в життя свого нового проєкту «Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми народовладдя», який розпочався наприкінці 2024 року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» на базі пілотних Чорноморської та Южненської громад.

В межах проєкту є багато цікавих завдань, частина з яких поступово реалізується і дає потужні результати для узагальнення та подальших пропозицій, які зможуть бути використані іншими громадами в питаннях реалізації молодіжної політики через механізми народовладдя.

Одне з актуальних направлень проєкту - напрацювання та адаптація до умов конкретних громад концепції діяльності молодіжних рад та механізмів виконання цими радами функції соціального ліфта для молоді «Від школи – до професійної еліти».




Саме ці питання обговорювалися під час зустрічі. Представники громад, що беруть участь в проєкті, - Чорноморської (Юлія Пакунова і Олександр Пакунов) та Южненської (Лариса Шегида) – окреслили актуальність проблеми вибору майбутньої професії школярами, проходження практики студентами на підприємствах громад, які сьогодні потерпають від кадрового дефіциту, і наголосили на важливій ролі молодіжного самоврядування у питаннях, які тісно пов’язані з вибором молодих людей: чи є сенс залишатися в рідних громадах?