Захід, організований Громадською організацією «Одеський інститут соціальних технологій» у партнерстві з Південнівською міською радою, Південним відділом Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості та Молодіжною радою при міському голові, зібрав понад 100 учасників.
Форум пройшов у рамках проєкту «Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми
народовладдя» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Мета форуму – допомогти молоді зробити усвідомлений вибір професії через відкритий діалог із владою, експертами та успішними професіоналами.
І це вдалося! Учасники не лише отримали практичні поради, а й відчули підтримку громади та своїх однолітків у цей важливий момент свого життя.
«Ким бути?»: натхнення від перших осіб
Форум розпочався з інформаційної панелі «Ким бути?», де міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ поділився власною історією вибору професії. Його відвертість стала родзинкою заходу, задавши тон довірливій атмосфері.
Модераторка Надія КОНОПАЦЬКА, начальниця управління культури, спорту та молодіжної політики, підкреслила актуальність теми. Вона навела результати опитування 142 старшокласників Південного: 60% мріють про вищу освіту, 30% обирають професійно-технічні заклади, а понад 70% прагнуть високої зарплати у майбутній професії.
«Як стати?»: практичні кроки до мрії
Друга панель, яку вела Ірина ЧЕРЕПАЩУК, керівниця Південного відділу Одеського ОЦЗ, розкрила конкретні можливості для молоді. Директор Одеського обласного центру зайнятості Микита КОРЕНЄВ розповів, як правильно обрати кар’єрний шлях, а його колеги презентували професії майбутнього та формулу досягнення успіху в них.
Юлія НАЗАРЕНКО з Одеського центру професійно-технічної освіти наголосила на гарантіях працевлаштування, а Валерія АНТОНІУ з «Дія. Бізнес. Одеса» відкрила цифрові перспективи для молодих підприємців.
Студенти Одеського медичного коледжу та «Одеської політехніки» додали емоцій, розповівши про яскраве студентське життя та важливість активності.
«Де реалізуватись?»: можливості поруч
Третю панель модерував Андрій КРУПНИК, директор «Одеського інституту соціальних технологій» і доцент «Одеської політехніки».
Представники великих підприємств – МТП «Південний», «Дельта Вілмар Україна», Адміністрації морських портів – запропонували випускникам реальні вакансії. Оксана ТУРЧИНА, керівниця Центру кар’єри Об’єднання організацій роботодавців Одеської області, поділилася алгоритмом пошуку майбутньої професії «до душі», а Михайло ЛОБАЧЕВ, директор Інституту штучного інтелекту та робототехніки, заінтригував старшокласників перспективами в IT-сфері.
Підсумки та плани
Учасники як головне на форумі зазначили щиру розмову, яка надихнула молодь і дала чіткий алгоритм дій. Рекомендації форуму стануть основою для подальшої роботи з професійного визначення юні. А вже у квітні «Одеський інститут соціальних технологій» проведе наступний форум у Чорноморську.
Найцінніші відгуки, що спонукають до подальшого проведення аналогічних заходів – думки учасників та учасниць форуму. Організатори почули схвальні відгуки про загальну концепцію заходу, отримали корисну та цікаву інформацію від тих, кому імпонують технічні спеціальності, а також зрозуміли необхідність презентаційних виступів від вищих та середніх навчальних закладів гуманітарного спрямування.
Головний меседж заходу: «Молодь – це наше майбутнє, і ми маємо дати їй не лише знання, а й віру в себе», – наголосив Володимир НОВАЦЬКИЙ.
Форум у Південному довів: коли громада і влада працюють разом, молодь отримує реальний шанс на успішний старт свого професійного життя.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми народовладдя», який реалізує ГО «Одеський інститут соціальних технологій» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Немає коментарів:
Дописати коментар